Podróże po Europie

MÓJ ADRES... CAŁY ŚWIAT !

Włoskie atrakcje

Włochy to niezwykłe Państwo. To kraj kultury, sztuki, smakowitej kuchni, piłki nożnej, ale i romantyzmu. To w końcu tutaj rozegrała się wzruszająca historia Romea i Julii. Pary młodych, zauroczonych sobą kochanków.

Włochy to także Rzym, legendy, zabytki i historia. Dzisiaj to również pożywka dla biur turystycznych, ze względu na ciepły klimat, piasek i ciągnące się kilometrami plaże.                  Dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż tylko palm, all inclusive i leżaka, Włochy oferują aromatyczne, pachnące przyprawami krainy i doskonałe wino.

Śladami świętego Franciszka…

Jednym z miast, które swą popularność zawdzięczają m.in.: legendom jest Asyż. To miejsce szczególne. Niektórzy nawet nie wiedzą, że znajduje się ono we Włoszech, tylko zaparcie twierdzą, że to gmina grecka!

Znajdą się i tacy, którzy będą przekonywać co do tureckiego wymiaru Asyżu. I chociaż nie potrafią osadzić na mapie tego cudownego miasta, to jednak nazwę znają i z reguły kojarzą ze Świętym Franciszkiem.

Asyż jest tak naprawdę ciekawym miejsce dla historyków sztuki, miłośników kultury i architektury. To również dobre miejsce pielgrzymkowe. Główne atrakcje to możliwość zwiedzenia zabytkowych Kościołów.

Bazylika świętego Franciszka, czy świętej Klary od lat cieszy oczy zwiedzających. Katedra świętego Rufina to kolejna interesująca budowla, tym bardziej, że jej budowę rozpoczęto w 1140 roku!
Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć jest Plac Ratuszowy. W starożytności w tym miejscu znajdowało się forum. Dla miłośników historii Asyż przygotował koleją niespodziankę, mianowicie ruiny zamku Rocca Maggiore.

Bolońska przygoda!

Bolonia jest ciekawym miastem, bo położonym między rzeką Pad, a Apeninami. Mało kto wie, że bywa nazywana La Grassa (czyli tłusta), ze względu na kaloryczną kuchnię, charakterystyczną dla tego ośrodka.

Bolonia charakteryzuje się też oryginalną architekturą. Czerwone dachówki, domy z cegły, a wszystko to owiane aromatycznymi zapachami bolońskiej kuchni.

Historycy znajdą tu dla siebie rozrywkę. Przede wszystkim warto zobaczyć najstarszy na świecie  uniwersytet założony w 1088 roku!

Oprócz tego miasto jest bogate w romańskie i gotyckie wieże mieszkalne, renesansowe pałace i ruiny rzymskich budowli.

Chociaż jest to duży ośrodek przemysłowy, handlowy, kulturowy, to znajdziecie w nim spokój.

Zaszalej w Mediolanie!

Jeżeli cenicie sobie szalone noce, a boloński spokój już Wam się znudził, czas na Mediolan!
Mediolan to ogromny ośrodek kultury, przemysłu. Będzie gdzie się bawić, co zjeść i co zwiedzać.
Znajduje się tu aż siedem uniwersytetów! Mediolan jest drugim, zaraz po Rzymie, co do wielkości miastem.

Znajduje się tutaj najsłynniejszy teatr operowy świata, liczne pałace, katedry i bazyliki.
I oczywiście Mediolan to stolica mody!  Co ciekawe ma to nawet swoje minusy. Jest tu bardzo drogo.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…

Warto przyjrzeć się jednemu z najstarszych i najpiękniejszych miast. Rzym wciąż urzeka. Zabytki, kuchnia, wszystko to w otoczeniu wzgórz i w rytmie płynącego Tybru.
Forum Romanum, Pole Marsowe, Via Appia, Koloseum, Plac Navona, to tylko nieliczne miejsca, które trzeba zobaczyć.

Decydując się na wyjazd do Rzymu, warto też zahaczyć o najmniejsze miasto świata. O wydzielony Watykan. Urocze miast kościelne, które powinno być obowiązkowo odwiedzone przez każdego rzymskiego turystę.
Kreator strony - przetestuj